Wet Floor odohrali v Pezinku výborný set

Wet Floor Muzikantský Pezinek event fotografie

Wet Floor boli ďalšou kapelou na evente. Začiatok pôsobenia skupiny sa datuje niekedy v októbri 2011, keď začalo ako inštrumentálne bluesové a blues-rockové trio v zoskupení Andrej Krippel (basgitara), Matúš „Kosťo“ Košťal (gitara), Štefan „Kelso“ Húska (bicie). Zakrátko potom skupinu doplnil frontman Michal Fricman (spev, gitara).

 

Projekt vznikol ako výsledok Kosťovho hľadania spriaznenej duše v bluesových tónoch. Tú napokon našiel v Andrejovi. Hlavným žánrovým vymedzením boli bluesové a blues-rockové klasiky od Freddieho Kinga a Stevie Ray Vaughna.

Druhým základným zvukovým, umeleckým a žánrovým vzorom, v ktorom sa projekt Wet Floor  formoval a identifikoval, bol Jimi Hendrix. Dôležitejšia ako žánrová škatuľka však pre členov skupiny bola zvuková zhoda. Zvuk, v ktorom sa cítia doma, a prejav, ktorý ich baví, boli určujúce.

Wet Floor Muzikantský Pezinek event fotografie

Názov Wet Floor vznikol vďaka náhode

Pôvodný názov kapely, THE WET FLOOR EXPERIENCE vznikol kurióznym spôsobom na koncerte supergroup BLACK STONE RAIDERS v Ateliéri Babylon v Bratislave.

 

Po koncerte sa chalani náhodou stretli na chodbe s účinkujúcim basgitaristom Darrylom Jonesom, súčasným basgitanstom skupiny THE ROLLING STONES. Keď sa ich spýtal na názov ich kapely, nvedeli mu ho dať, keďže ho ešte nevymysleli. Ponúkol sa, že im ho pomôže vymyslieť. Popri Hendrixovi sa dostali k bluesovému songu Killing Floor v jeho verzii, ked nechtiac Števo drgol do stola a vylial pivá.

 

Stekajúce pivo prinieslo názov skupiny, keď z Killing Floor situačne vzniklo WET FLOOR. Názov sa ešte doplnil o koncovku experience, čo má poukazovať na skutočný zážitok a skúsenosť s Derrylom Jonesom a mokrou podlahou. Rovnako to koreluje názvom skupiny Jimiho Hendrixa, THE JIMI HENDRIX EXPERIENCE.“

Wet Floor Muzikantský Pezinek event fotografie

Zostava Wet Floor Experience

Koncerty skupina nehľadala, hľadali si skupinu. Hrať bolo čo, lebo v tom čase mali v talóne rovných 40 coverov a dvoj-trojhodinové koncerty neboli výnimkou. Aj v tejto kapele časom prišli zmeny zostavy.

Po odchode Andreja sa na basu pripojil Marek Noskovič. Po ňom prišiel klávesák Michal Danielis. Rovnako treba spomenúť aj nepísaného člena kapely a brata frontmana, Rudiho Fritzmana, ktorý skupinu občasne dopĺňa už od jej vzniku.

 

Michal Fricman – spev, gitara
Matúš Košťal – gitara
Michal Danielis – klávesy
Marek Noskovič – basová gitara
Štefan Húska – bicie

Setlist Wet Floor na evente Muzikantský Pezinek

  1. Motherlight
  2. How Do You
  3. Clutch
  4. Changes
  5. Down Again
  6. Hocus Pocus
  7. Fortunate Son
  8. Are You Gonna

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Mohlo by vás zaujímať

Muzikantský Pezinek - eventové fotografie Wet Floor

SZUŠ R. Madarászovej Event fotografie Podmorský svet
Predchádzajúci Úžasný Podmorský svet SZUŠ R. Madarászovej
Nasledujúci Po rocku, bluese či divadle som odbehol fotiť dychovku
Dychová hudba Senčanka koncert event fotografia

Comments are closed.