Cashmarock „zapálili“ Muzikantský Pezinek

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Pôvodne som chcel urobiť jeden spoločný blogový článok z fotenia tohto eventu, ale keďže sa mi kapely naozaj páčili, tak som sa rozhodol, že každej z nich venujem samostatný priestor. Takže úvodné odseky budú najprv všeobecné pre celý Muzikantský Pezinek a ostatné už bude ku kapelám samotným.

Muzikantský Pezinek

K tomuto eventu som sa dostal cez Števa z nášho Mestského fotoklubu Tibora Huszára v Senci. Sedeli sme jednu sobotu na káve a Števo spomenul túto akciu s dovetkom, že ako bubeník (kapely Rampáš a The Wet Floor) má vždy najmenej fotiek 🙂 A tak v rámci svojpomoci a voľného termínu sme sa dohodli že prídem a nafotím.

 

V tomto prípade išlo o nultý ročník (a ja verím že sa podarí vytvoriť novú tradíciu!). Nebol to žiaden veľký festival so zvučnými menami, zahraničnými kapelami ani nič v tomto zmysle. Priestor dostali kapely z okolia, z ktorých niektoré boli začínajúce a niektoré už hrali kopec rokov. Prevažne sa jednalo o rock, blues a a podobné žánre, takže žiadne tuc tuc… A to je muzika ktorú ja rozhodne mám rád. 

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Celý event sa konal v hornej sále Pezinského kultúrneho centra. Priestor som poznal, keďže svojho času som tam bol na koncerte Tomáša Klusa. Roster obsahoval 9 interpretov (Feel Me, Saymi, Takto, Rampáš, The Wet Floor, Beat Band, Druhý náklad, Cashmarock a Pii Jem), kde každá hrala odhadom tak 45 minút, potom krátka prestávka aby sa pripravila ďalšia kapela a fičalo sa ďalej. Bohužiaľ, nestihol som nafotiť všetky kapely, keďže som sa predtým sľúbil Martinovi a jeho kapele Marodi, ktorí hrali akustický set v Petržalke (fotky tu). Chýbať tak budú na fotkách Saymi, Pii Jem a Feel Me.

 

Od začiatku bola v sále veľmi dobrá atmosféra, aj keď divákov nebolo až tak veľa. Odhadom keď vezmem do úvahy že niektorí prišli iba na určité kapely a odišli počítam že by to mohlo byť okolo 200-300 ľudí. Nie je to extra veľa, ale išlo o nultý ročník a verím, že budúci rok to už bude hojnejšie. Každopádne, tí čo prišli si celý event užili, pretože ja som sa zabavil napriek/aj vďaka foteniu. 

Už nejdem zdržiavať a ideme na prvú kapelu – Cashmarock!

Cashmarock

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Cashmarock je mladá rocková kapela pôsobiaca v Modre, ktorej pripadol údel odštartovať celý Muzikantský Pezinek. Vychytali aj technický problém  (myslím že s mikrofónmi) na začiatku ich koncertu a bolo super, že ich to nevyviedlo z rovnováhy. Sami hovoria, že hudba je ich vášňou a životným štýlom, čo bolo vidno aj na ich vlastnej tvorbe, v ktorej nechýbala dynamika aj chytľavé dalo by sa povedať že tanečné riffy.

 

Hudobných inšpirácii má kapela mnoho. Od ťažších gitarových žánrov, až po folk alebo psychadelic. Vo výsledku je to zábavná, počúvateľná a konzistentná zmes hudby aj spevu. Rytmickú sekciu drží pevne vo svojich rukách bubeníčka Denisa Čajkovičová, ktorej energia a radosť z hry je proste neprehliadnuteľná. Tučnými basovými linkami ju dopĺňa Matúš „Štikút“ Knurovský, charakteristický zvuk tvrdých gitár majú na starosti Pali Cesnak a Šaňo Lenart. Samozrejme netreba zabudnúť na Kláru Knurovskú, ktorá kompozíciu skladieb kompletizuje elektronickými synťákmi.

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Ani by ste neverili že...

kapela Cashmarock hrá spolu ani nie pol roka a toto bol jej ešte len druhý koncert. Bolo vidno, že  členovia majú obľúbené rôzne žánre, ale všetci sa stretávajú v klasickom rocku, ktorý sa snažia ozvláštňovať modernými prvkami elektroniky.

 

 

Zámerom Cashmarocku je, aby ich vystúpenia neboli len o muzike, ale aj o celkovom zážitku diváka, ktorý sa opiera o všetky zmysly. Už teraz sa im to (samozrejme vzhľadom na obmedzené zdroje, ako to už u začínajúcich mladých kapiel býva) darí dobre.

 

Stage setlist:

1. Sing (Cashmarock)
2. Pereje (Cashmarock)
3. Come Together (The Beatles)
4. San Marino (Cashmarock)
5. Vec (Cashmarock)
6. ⁠Na krídlach (Cashmarock)
7. ⁠Zhon (Cashmarock)
8. ⁠Cocain (Eric Clapton)

 

Najbližšie môžete na koncert Cashmarock prísť 20. apríla do kultúrneho centra v Modre (Klub za oponou), kde vystúpia pred kapelou Berlin Manson.

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Ako sa fotilo - jedno sklo na celý event

Celý tento event som fotil iba na zoomový objektív Canon RF 24-70mm f2.8 L IS USM, clona od 2.8 do 4, rýchlosť uzávierky +- 1/300, ISO sa pohybovalo od 10000 do 12000.
 
Výhodou nižšie počtu návštevníkov bolo, že som sa prakticky úplne ľubovoľne mohol pohybovať kdekoľvek v sále. Stage som bral následne zo zadného Ú-čka, tzn. spoza kapely a z bokov, kde jediným limitom bolo ozvučenie.
Svetlá boli striedme a verím, že ak budem fotiť aj budúci rok, bude ich viac, budú farebnejšie a ešte lepšie vynikne atmosféra.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Pozrite si aj

Muzikantský Pezinek - fotografie z koncertu Cashmarock

Marodi koncert event fotografia
Predchádzajúci Akustický koncert Marodi u Saleziánov
Nasledujúci Konečne som navštívil a fotil na AnimeSHOW
AnimeSHOW Bratislava event fotografia

Comments are closed.