Beat Band chutili ako dobré vyzreté víno

Beat Band event fotografia Muzikantský Pezinek

Rozmýšľal som popísať vystúpenie kapely Beat Band na evente  Muzikantský Pezinek. A napokon ma, aj vzhľadom k oblasti a vinárskej tradícii napadlo jedno jediné prirovnanie – CUVÉE.

 

Toto slovo popisuje literatúra (a gugeľ) nasledovne: „Cuvée je označenie zmesi vín, spravidla pripravených z niekoľkých odrôd, či niekoľkých vín z rôznych nádob. Cuvée môže byť zmiešané z viacerých ako dvoch odrôd…“ Toľko k definícii a teraz poďme na rozbor podstaty veci.

Hudobné Cuvée z vinárstva Beat Band

Beat Band event fotografia Muzikantský Pezinek

Najprv som chcel do titulky článku použiť slovo „archívne“, pretože Ivan Čerdejev, ktorý s kapelou odohral koncert v Pezinku si píše na etiketu „ročník 1952“. Na tomto vystúpení z dôvodov časovej zaneprázdnenosti nahradil speváka Tomáša Racka.

 

Hneď ako som videl pri fotení tohto eventu Ivana spievať, hneď som si povedal… toto je stará škola rocku, bluesu aj jazzu dohromady! A v tomto prípade to bolo doslovné, pretože Ivan Čerdejev je spevákom v Bratislavskej bluesrockovej kapele, ktorá sa volá Stará škola.

 

Počas celého koncertu mu vynikajúco sekundovali gitarista kapely Palo Švarc s klávesákom Tiborom Rolkom. Táto trojica bola v Beat Band Cuvée ta staršia časť zložky – rokmi skúsená a hudobne vyzretá. Farbu tomuto vínu dodali mladší členovia – bubeník Daniel Virgovič a basák Peter Virgovič.

 

Táto zmes muzikantov vo výsledku znamenala skvelú chuť, mala číru farbu a vynikajúci buket. Presne ako keď máte pri sebe fľašku vína a keď dopijete jeden pohár, máte chuť na ďalší. A toto víno rozhodne nechcete piť sami, ale v spoločnosti dobrých priateľov.

Beat Band event fotografia Muzikantský Pezinek

1000 a jeden krát

Kapela Beat Band má široký hudobný záber a čo najviac rezonuje sú prvky elektrického jazzu. Repertoár je zložený zo skladieb jazzových legiend ako sú  napríklad Joe Zawinul, Marcus Miller, Herbie Hancock, JacoPastorius, Shakatak, Mezzoforte a podobne.

 

Popri tomto má kapela aj repertoár z oblasti klasického rocku bluesu. Skladby od Jimiho Hendrixa, Deep Purple, The Doors, Jethro Tull, Steppenwolf, Creedence, Erica Claptona, Carlosa Santanu v podaní Beat Bandu sú presne tie veci, ktoré ste už počuli 1000 krát ale radi si ich vypočujete znovu a znovu… nielen 1000 a jeden krát.

Divákom kapela predviedla známe rockové klasické skladby a bolo to vidieť aj na reakcii návštevníkov. No a keď Ivan vytiahol ústnu harmoniku, do kolien podľa mňa musel ísť aj zvukár!

 

Toto je podľa mňa zmysel takýchto koncertov a to čo od nich všetci, ktorí prišli očakávali – vypočuť si dobrú muziku, stretnúť priateľov a pri tom všetkom sa skvelo zabaviť. A tento zámer organizátori naplnili bez výnimky.

Beat Band event fotografia Muzikantský Pezinek

Budúci rok sľubuje Beat band plnú zostavu

V Pezinku sa kapela ukázala v nezvyčajnom obsadení. Pre budúci ročník už teraz sľubujú koncert v plnej sile a tešia sa naň rovnako ako my ostatní.

Tak uvidíme, do 22. marca roku pána 2025 (predbežný termín budúceho ročníka) je kopec času.

 

Ešte pre úplný poriadok – kapela Beat Band funguje od roku 2014 a jej aktuálna zostava je:
Tomáš Racko – spev
Pavol Švarc – gitara
Zoran Szomolai – klávesy
Peter Virgovič – basová gitara
Daniel Virgovič – bicie

Beat Band event fotografia Muzikantský Pezinek

Setlist Beat Band na evente Muzikantský Pezinek

  1. Hoochie Cochie Man (Muddy Waters)
  2. I’m Ready (Paul Rodgers)
  3. Gimme Some Lovin (Spencer Davis Group)
  4. Locomitive Breath (Jethro Tull)
  5. I’m A Man (Spencer Davis Group)
  6. All Right Now (Free)
  7. Born To Be Wild (Steppenwolf)
  8. Purple Haze (Jimi Hendrix)
  9. Smoke on The Water (Deep Purple)

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Mohlo by vás zaujímať

Muzikantský Pezinek - eventové fotografie Beat Band

Rampáš event fotografia Muzikantský Pezinek
Predchádzajúci Rampáš predviedli slovenské blues aj psychadelic
Nasledujúci Talkshow s Veronikou Homolovou Tóthovou
Veronika Homolová Tóthová talkshow event fotografia

Comments are closed.