Akustický koncert Marodi u Saleziánov

Marodi koncert event fotografia

Akusický Marodi v Saleziánskom mládežníckom centre Mamateyka

Na tento maličký akustický koncert kapely Marodi som len nachvíľu odbehol urobiť chalanom pár fotiek z iného hudobného eventu v Pezinku. S Martinom sa totiž poznáme niekoľko rokov a spolupracovali sme dávnejšie na projekte úplne iného charakteru. A keď sme pred časom komunikovali o tom „ako ide život“, tak mi spomenul, že má novú kapelku, hrajú akustické koncert a najbližšie budú 16. marca v Bratislave.

Tak vtedy slovo dalo slovo. To som ešte nevedel, že mi na ten istý deň príde fotenie asi 8-9 kapiel na evente Muzikantský Pezinek. Takže to bolo na rýchlu otočku Pezinok – Bratislava – Pezinok aby som tam „vymeškal“ toho čo najmenej. Zároveň ma aj mrzelo, že som s Marodi nemohol stráviť viac času a užiť si koncert. Mám totiž veľmi rád akustické verzie známych skladieb, majú svoje čaro.

Marodi koncert event fotografia

Mamateyka

Saleziánske mládežnícke stredisko MAMATEYKA sa nachádza v Petržalke prekvapivo na… áno… Mamateyovej ulici. Ak idete okolo LIDLa, nemôžete ho minúť. Koná sa tam pravidelne množstvo udalostí, či už charaktorom spojeným s praktikovaním viery alebo práce s deťmi a mládežou.

Akurát končila katechéza a po chvíli nastúpili chalani z Marodi. Koncert Marodi bol súčasťou Večera mužov, takže keď som tam večer dorazil, v priestoroch, ktoré tuším volajú Garsónka (rozmerovo ale X petržalských garsóniek) už bol plný chlapov všetkých vekových skupín. Takže bolo dopredu jasné, že spevák nemusí do mikrofónu zakričať „Sú tuniakííí moji ľudia hééééj“, pretože ich tam bolo naozaj už nas prvý pohľad plno. 

Marodi koncert event fotografia

Ako sa fotilo - 15 minút a 2,5 spotu

V princípe som nevedel takmer nič o priestore, svetlách, počte ľudí… Takže taká klasika u mňa… ale vždy je to pre kamošov taká nejaká výzva. Prísť – urobiť čo sa dá – a mať z toho radosť. Viem, že niektorí vysoko profesionálni fotografi by bez detailných informácií ani fotiť nešli, ale keďže toto sú take fotenia pre radosť, tak to niekedy príliš neriešim.  Raz mi niekto známy povedal vetu „Aj punk má svoj štýl“, tak to občas tak beriem. Samozrejme iba vtedy keď viem, že to bude OK a všetci sú s tým v pohode.
 
Nevýhodou Garsónky bolo, že to je dlhý a úzky priestor. V strede úzka ulička cez celý priestor, po bokoch obývačkové sedenia. Takže nejaké fotenie z uhlov bolo nerealizovateľné. Zároveň bol „plný dom“, takže proste sa tam nedalo moc hnúť, laborovať, špekulovať a presúvať sa.  Tesne pred pódiom boli po bokoch vľavo a vpravo na statívoch atmo-rytmo svetelné rampy + na stenu v jednej časti ešte projektoroval projektor fotky z iných aktivít centra. (proste z priestoru sa vyťažovalo maximum).

Na konci celého to znamenalo silnú saturáciu farieb na vstupe, V postprocese som to prakticky neupravoval, jednoducho taká bola svetelná atmosféra, a aj keď na niektorých fotkách to už dosť „kričí“, takto to tam proste bolo.

 

Z objektívov vzhľadom k priestorom som primárne použil Canon RF 24-70mm f2.8 L IS USM a pár fotiek v tiež Canon RF 70–200 mm f/2,8 L IS USM, čiže u mňa osvedčená klasika, iba teraz v obrátenom garde.

Marodi koncert event fotografia

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Zopár odkazov

Fotografie z koncertu Marodi v Mamateyke

Ján Koleník talkshow event foto Senec
Predchádzajúci Talk show s Jankom Koleníkom zaplnila kinosálu MsKS
Nasledujúci Cashmarock "zapálili" Muzikantský Pezinek
Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia

Comments are closed.