Konečne som navštívil a fotil na AnimeSHOW

AnimeSHOW Bratislava event fotografia

17 ročníkov AnimeSHOW Bratislava

Presne toľko trvalo, aby som sa konečne na tento popkultúrny festival dostal aj ja. A nemohol som sa viac mýliť ako v tom, že AnimeSHOW bude malý event v interiéry Bratislavského Domu kultúry.

 

Moje očakávania vychádzali hlavne z toho, že si matne pamätám ešte ročníky, ktoré sa konali v teraz už neexistujúcom Istropolise (Dom Odborov). Býval som totiž neďaleko tohto miesta. Odvtedy nielen festival organizačne prešiel kus cesty. Zároveň rástla aj fanúšikovská základňa, dostupnosť všetkého materiálu čo s tým súvisí (oblečenie, doplnky…) a komunita sa pohla výrazne dopredu.

Už to nie je o pár skupinkách divných ľudí v divných oblekoch… Je to MEGA VEĽA DIVNÝCH ĽUDOCH V DIVNÝCH OBLEKOCH… a bola to paráda, ktorú by naozaj každý fanúšik fantasy, gamingu, anime, manga, sci-fi a komixov mal na Slovensku navštíviť. 

AnimeSHOW Bratislava event fotografia

Workshopy, prednášky, film ale hlavne stretnutia

Organizačne je AnimeSHOW rozdelený podľa sekcií (Popkultúra, Sci-fi, Korea, Japan, Cosplay, Games, Manga, Fantasy, Anime).
Časť festivalu AnimeSHOW sa konala v priestoroch pred kulturákom, kde sa nachádzali food courty, veľká obrazovka so streamom zo sály (a kinom). Tie dopĺňali dva veľkokapacitné stany, pričom jeden slúžil na prednášky a v druhom bola možnosť hrania na konzolách a niekoľko predajcov.

 

Keďže počasie AnimeSHOW prialo (teda ešte v čase keď som tam bol ja, neviem ako to dopadlo keď prišiel vietor), množstvo cosplayerov sa združovalo v skupinkách vonku a spoločne trávili čas, fotili sa, debatovali prípadne hrali hry. Bol to fajn priestor, kde som nazbieral väčšinu záberov. Mojim cieľom na Anime Show bolo nafotiť primárne cosplayerov a dokonalosť ich výzoru.

AnimeSHOW Bratislava event fotografia

V útrobách AnimeSHOW

Teda myslím tým skôr časť AnimeSHOW, ktorá sa odohrala v útrobách – interiéri Domu kultúry v Ružinove. Čo sa nedalo prehliadnuť bolo veľké množstvo predajcov. Nakúpiť sa dalo naozaj neskutočné množstvo vecí, od oblečenia, doplnkov, masiek, mečov, komixov, plagátov, sošiek, kartových hier… proste tam bolo snáď šééééécko čo fanúšik tohto druhu popkultúry môže chcieť. Veľká časť predajcov pritom zavítala na event zo zahraničia.
 
V strede sa nachádzali arkádové hracie automaty. Stará klasika, kedysi som vedel stráviť množstvo času nielen samotným hraním ale aj pozeraním ako iní, skúsenejší hrali. Ak by ste niekedy mali chuť zabaviť sa na takomto type automatov, ktoré svojho času vládli hernej scéne, skočte si do Slovenského múzea retro a arcade hier v Bratislave.
AnimeSHOW Bratislava event fotografia

Workshopy, prednášky, súťaže...

Veľkú časť eventu tvorili workshopy, prednášky, turnaje a súťaže. Boli tématicky rozdelené a odohrávali sa viacmenej v sekciách alebo dedikovaných sálach. Aby bol v celom dianí prehľad tak jednotlivé priestory majú charakteristický názov – Anime Salon, Japan Salon, Fantasy Salon, Sci-fi Salon, Korea Salon + k tomu hlavná sála. Z nej ako som už spomínal išiel priamy prenos na veľkoplošnú obrazovku v exteriéri.
 
Aby ste sa nestratili, tak hneď vo vchode ste našli podrobne rozpísaný program aj mapu celého diania. Zároveň organizátori poskytujú všetkým mobilnú aplikáciu, kde sa nachádzajú taktiež všetky potrebné informácie.
AnimeSHOW Bratislava event fotografia

Všetka česť organizátorom

Z môjho pohľadu bola AnimeSHOW úplne parádna akcia. Musím priznať, že som nečakal zďaleka toľko, čo som mal možnosť za relatívne krátky čas zažiť.
 
Organizačný tím robí veľký kus práce o ktorom bežní ľudia nemajú predstavu. Jedna vec je totiž úsilie, ktoré je viditeľné a druhá je množstvo hodín, dní a týždňov strávených prípravou.

Ale... : )

AnimeSHOW by nikdy nemohla mať takú úžasnú atmosféru nebyť jej hostí, prednášajúcich, vystupujúcich a HLAVNE NÁVŠTEVNÍKOV.
 
Bol to skvelý pocit predierať sa davmi úžasne vypimpovaných hrdinov z hier, komixov, filmov alebo akejkoľvek inej časti tejto popkultúry (nebudem klamať, množstvo postáv hlavne z anime, korea alebo japan nepoznám). Práve títo ľudia dodávajú AnimeSHOW pravé korenie alebo šťavu, aby bol pre každého skvelým zážitkom. Verím, že o rok to bude minimálne rovnako tak dobré!

AnimeSHOW dnes končí a uvidíme sa na rovnakom mieste 20-22. septembra na Comics Salone.
AnimeSHOW Bratislava event fotografia

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Viac o Anime Show nájdete na:

Ešte jedna info:

Ak máte vytunený svoj kostým a vedeli by ste si predstaviť, že by sme urobili nejaké imidžové fotky, ozvite sa mi cez správu, mail , fejsbuk, instagram… a určite nájdeme spôsob ako to urobiť (napríklad formou TFP). 
 
Rovnako ak ste sa na niektorej z fotiek našli, môžete ju získať vo veľkom formáte a vyzdieľať na svojich sociálnych sieťach na nekomerčné účely (podmienkou je iba označenie autora). Stačí napísať na niektorý z kontaktov vyššie.

Anime Show 2024 - fotografie zo soboty

Cashmarock Muzikantský Pezinek event fotografia
Predchádzajúci Cashmarock "zapálili" Muzikantský Pezinek
Nasledujúci Rampáš predviedli slovenské blues aj psychadelic
Rampáš event fotografia Muzikantský Pezinek

Comments are closed.