Kúzelné prostredie keramickej dielne v Modre

Hotel pod Lipou Modra - fotografia event

Kúzelná chalúpka v strede... rezortu

Modra je malé mesto na južnom úpätí malých Karpát s cca 10.000 obyvateľmi, vzdialené od Bratislavy necelých 30 kilometrov. Okrem množstva vinohradov v okolí je hlavne prímestská časť Harmónia plná väčších či menších rekreačných areálov, penziónov a hotelov. Tie okrem bežných ubytovacích služieb poskytujú aj priestory pre oslavy, svadby, teambuildingy či rôzne firemné eventy.

 

Hotel pod Lipou v Modre je jedným z rezortov, ktorý je svojim prostredím a kapacitami vhodný aj pre veľké skupiny ľudí. Práve sem som počas septembra zavítal v rámci fotografovania eventu – firemného teambuildingu.

V areáli sa nachádza veľa možností na aktívny oddych, napríklad wellness, stolný tenis, lanová dráha, volejbalové ihrisko, vonkajší bazén, escape room, bowling, tenisové kurty… ale to čo sa mne najviac páčilo a dýcha kúzlom je malý domček v strede areálu v ktorom sa skrýva keramicko-umelecký ateliér.

Hotel pod Lipou Modra - fotografia event
Jaro Filip by pri tejto fotke určite začal spievať svoju skladbu Cez okno

Fotografie, ktoré dýchajú vôňou a farbou hliny

Keramicko-umelecká dielňa, (respektíve ateliér) na vás už pri vstupe do interiéru zapôsobí svojou jedinečnou atmosférou. Je nielen celá pekne farebne zladená – všade tu vidíte tehly, drevo, hlina, keramika…

 

Vnímate to celé kreatívne prostredie nielen očami ale ostatnými zmyslami. Napriek tomu, že tu bol v čase eventu relatívny ruch, počuť bolo rozhovory, smiech, zvuk hrnčiarskeho kruhu… Hlinu si môžete vychutnať hmatom, hrať sa s ňou, tvarovať ju do výsledného „produktu“ a keby ste si oblizovali prsty, tak zapojíte aj chuťový zmysel.

 

Pocitovo je to úplná oáza relaxu. Nikto sa nikam neponáhľal a tvoril svoje malé umelecké dielo s radosťou. Dýchala tam všade tvorba, kreativita, pozitívna atmosféra, uvoľnení ľudia…
Ak by ste chceli vyskúšať niečo nové, vypnúť sa od bežných starostí a naplno sa vnoriť do kreatívnej práce, tak toto miesto odporúčam.

Hotel pod Lipou Modra - fotografia event
Aj kreatíve sa lepšie darí s úsmevom.

Ako sa fotografuje radosť

Priestor je čiastočne presvetlený cez okná plus má samozrejme aj vnútorné osvetlenie.

Silné slnečné svetlo počas poobedia spôsobovalo na miestach s priamym presvetlením okien dosť výrazný lom svetla, najmä pri hrnčiarskom kruhu to bolo chvíľami extrémne (viď niektoré fotografie nižšie).

Nevýhodou priestoru je relatívne veľmi obmedzený priestor na pohyb fotografa, čo sa dá čiastočne riešiť použitím širšieho objektívu. Finálny výsledok závisí ale aj od počtu „umelcov“,  nie vždy sa dá pohybovať okolo stolov a pritom zároveň nerušiť práve prebiehajúci proces tvorby 🙂

 

Fotiť tento event, ale hlavne jeho časť prebiehajúcu v priestoroch keramicko-umeleckého ateliéru bolo aj pre mňa viac relax ako práca. Asi je to aj tým čo som spomínal vyššie – chalúpka na vás dýchne svojou atmosférou, pohltí vás, spomalí, stíši… ale zároveň nechá energiu plynúť presne tak, ako je to v danej chvíli treba.

 

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Fotografie z keramicko-umeleckého ateliéru

Workshop event fotografia ÚÚPV
Predchádzajúci Štyri fotenia raňajkových workshopov ÚÚPV
Nasledujúci Vysokého ISO na fotografii sa netreba báť
fotografia iso kapela bta

Comments are closed.