Koncert absolventov SZUŠ R. Madarászovej v Senci

SZUŠ Madaraszovej Senec koncert event fotografia

Fotografovanie na námestí

Tento event som sa rozhodol ísť nafotiť zo dňa na deň. Mám totiž rád fotenie v Senci. Už som to niekde v inom blogovom článku zmieňoval tuším. Súkromná základná umelecká škola Renáty Madarászovej v Senci pôsobí už tuším viac ako 20 rokov. Za ten čas v nej vyrástol kopec talentovaných detí. A talent treba ukázať. Preto škola organizuje viacero podujatí každý rok. 

Tentokrát to bolo v neskorších júnových poobedných hodinách, priamo na pódiu na námestí pred Mestským kultúrnym strediskom.

SZUŠ Madaraszovej Senec koncert event fotografia
Postupom času sa nemenili iba interpreti ale aj prirodzené svetlo.

ZUŠky nerozvíjajú u detí iba talent

Talent je jedna vec. Keď sa zavčasu podchytí a pracuje sa s ním, výsledok môže byť veľmi dobrý. Zároveň myslím, že v umeleckej branži zostane pôsobiť iba malé množstvo žiakov umeleckých škôl, a skutočne prerazí iba minimálne percento. Nemám to podchytené žiadnymi štatistikami, je to len osobný dojem a pocit.

 

To však rozhodne neznamená, že chodiť do umelky nemá pre deti zmysel. Má, ale rozvoj talentu je iba jedna z vecí, ktoré im takáto škola dá. Čo považujem za väčší prínos je budovanie osobnosti, cieľavedomosť, disciplína, trpezlivosť… Ani ten najslávnejší a najlepší herec, hudobník, rečník nedosiahol svoju úroveň zo dňa na deň. Stojí to množstvo času, tréningov, skúšania, zlepšovania sa, trpezlivosti, určenia priorít… A to je podľa mňa to najlepšie, čo takýto druh školy môže deťom dať. 

 

Naučí ich to, že pre dobrý výsledok treba na sebe pracovať, obetovať množstvo času s vidinou vysnívanej ale zároveň neistej budúcnosti. Keď to robia s radosťou a majú podporu rodičov, tak je to úžasný proces podieľania sa na budovaní charakteru každého z nich.

SZUŠ Madaraszovej Senec koncert event fotografia
Pre laika ako ja sú to iba klávesy, pre talent je to prostriedok prejavu.

Námestie naše každodenné

Námestie pred kulturákom a kinom v Senci býva počas celého roka miestom rôznych eventov.Fotografie z nich nájdete nielen na webe, sociálnych sieťach ale aj v tlačených mestských novinách Senčan.

 

Na tento účel je tu postavené malé pódium a vystúpenia sa dajú sledovať aj na lavičkách v tieni stromov. Keď vyjde počasie, je to fajn priestor priamo v strede mesta pri pešej zóne. Senec má ešte viacero takýchto miest, napríklad pódium na Slnečných jazerách či amfiteáter. Tu sa ale mimo hlavnej letnej sezóny pohybuje vždy najviac ľudí. Mnohí sa tak zastavia aspoň na chvíľu pozrieť „čo sa deje“.

 

Vystúpenia tu majú svoju atmosféru malého mesta. Medzi divákmi sú nielen rodičia vystupujúcich detí ale aj množstvo náhodných okoloidúcich. Ak vás atmosféra chytí, vystúpenia pohltia, nevadí ani blízkosť hlavnej cesty, ktorá ho pretína medzi dvomi kruhovými objazdami.

 

Väčšinu fotografií som robil s objektívom Canon 70-200, toho času ešte s fotoaparátom Canon EOS R6 (Mark II ktorú mám teraz ešte nebola na trhu). Systémový blesk by sa možno hodil na niektoré detailnejšie zábery, keďže poobedné slnko robilo výrazne ostré prechody… ale rozhodol som sa ho nepoužiť. Predsalen, aj tento „efekt“ patril ku koncertu.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Koncert SZUŠ R. Madarászovej na fotografiách

Dostihy Bratislava event fotografia
Predchádzajúci Dá sa atmosféra dostihov zachytiť na fotografii?
Nasledujúci Canon fotografický workshop s AQT a Romanom Pinčekom
AQT Canon fotografický workshop s Romanom Pinčekom

Comments are closed.