Klub náročného diváka uvádza: Havo Slavo

Divadlo pod balkónom Havo Slavo event fotografia

Mohlo by sa zdať, že fotiť bábkové divadlo je nezáživné. V princípe hlavne preto, lebo bábky, a je jedno z akého materiálu sú vyrobené, sú vlastne nemé tváre bez emócií a so stále rovnakým výrazom.

 

Ale… nič nie je iba čierne alebo iba biele. Aj bábkové divadlo má emócie… iba sa treba pozrieť kúsok vedľa „hlavných hrdinov“ – na bábkohercov a divákov.

Divadlo pod balkónom Havo Slavo event fotografia

Eventy pre detské publikum

Aké ťažké je pre herca zaujať a zabaviť detského diváka? Vzhľadom k tomu, že malé deti sú v princípe veľmi jednoduché bytosti, tak na získanie ich pozornosti potrebujete byť hlavne farební. A tým nemyslím farbu pleti ale spôsob prejavu. Nemôžete byť šedí – tzn. monotónni, statickí, nevýrazní. Dieťa citlivo reaguje a keď sa nebaví, dá to výrazne najavo – plačom, krikom… a podobným zlobrovaním, pretože hľadá pozornosť.

 

Naopak, ak ste farební – svieži, intonujete, hýbete sa, držíte očný kontakt, používate pomôcky (hračky,..) a nebojíte sa interagovať s tými malými postavami oproti vám, máte vyhraté. Nie je vôbec podstatné, či v tom, čo predvádzate je nejaká logika. Tú trpaslíci neriešia. Možno tak rodičia sa občas pousmejú… ale to vôbec nie je dôležité. Hrá sa predsa pre deti. A smejúci sa trpaslík je šťastný trpaslík! A keď je štastný trpaslík, je spokojná aj jeho maminka.

Divadlo pod balkónom Havo Slavo event fotografia

Nástrahy detského diváka

Tak v čom je to teda tá nástraha? Práve v samotných detičkách… a teraz to myslím NAOZAJ V DOBROM. Akonáhle začnete s detským divákom interagovať (aby ste boli dosť farební) dokážu vás zaplaviť takými nápadmi, výrokmi alebo hláškami, že ako dospelí niekedy nedokážeme pochopiť, ako k takému záveru dieť prišlo. Hľadáme v tom logiku… ale dieťa na takomto predstavení logiku nepotrebuje.

 

A práve tu sa dokáže prejaviť talent bábkoherca. Nie je v tom, ako dokáže hýbať bábkou, panáčikom, či inou rekvizitou. Je v tom, ako dokáže svoje publikum zaujať, vtiahnuť do príbehu a ako dokáže ihneď vyhodnocovať, reagovať a zapájať „hlášky“ detí do celého diania. A nie raz, dva krát, ale počas celého predstavenia.

 

V predstavení Havo Slavo sa to výborne darilo hneď od začiatku herečke Patrícii Pivoluskovej z Divadla pod balkónom. Ani posun začiatku vystúpenia spôsobený zdržaním kvôli dopravnej nehode na ceste z Banskej Bystrice jej výkon nijako nerozhodil a ako vidíte na fotkách, deti z nej celý čas nevedeli oči spustiť. Hlavne tí najmenší v prvom rade.

Divadlo pod balkónom Havo Slavo event fotografia

Príbeh psa s malým sebavedomím

No dobre, tak by to popísal asi nejaký psychológ. Pre nás ostatných to bol príbeh o malom psíkovi Slavkovi, ktorého najviac zo všetkého trápi, že mu každý hovorí, aký je malý.

 

Slavo sa preto rozhodol vydať do sveta a dokázať všetkým, že on je už veľký a všetko zvládne. Na svojej ceste zažije rôzne stretnutia a dobrodružstvá, aby napokon pochopil, že aj malí dokážu robiť veľké veci a doma na dvore, je mu najlepšie.

Fotenie bábkového divadla

Tým, že sa jednalo o bábkové divadlo, som sa snažil zachytiť emóciu samotnej bábkoherečky a malých divákov. A po pol hodine som si uvedomil, že síce nevykrikujem a nedávam rady herečke ani Slavovi… ale usmievam sa a bavím rovnako ako prckovia 🙂

 

Technicky som opätovne využil kombináciu Canon EOS R6 mark II a objektív Canon RF 70–200 mm f/2,8 L IS USM. Tú mám v Labyrinte osvedčenú a overenú. Fotenie eventu bolo bez použitia blesku, takže ISO podľa záberu 3000-5000, uzávierka 1/320, clona 2.8-4.

Divadlo pod balkónom Havo Slavo event fotografia

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Mohlo by vás zaujímať

Eventy v Senci: https://www.facebook.com/mskssenec

Web Divadlo pod balkónom: https://divadlopodbalkonom.sk/

Facebook Divadlo pod balkónomá: https://www.facebook.com/divadlopodbalkonom

Instagram Divadlo pod balkónom: https://www.instagram.com/divadlo_pod_balkonom/

Divadelné predstavenie Havo Slavo - eventové fotografie

MsKS Senec, Divadlo pod balkónom Banská Bystrica

Kapela Takto event fotografia Muzikantský Pezinek
Predchádzajúci TAKTO sa to robí, do psej matere!
Nasledujúci Čaro dosiek ochotníckeho divadla
Senecké ochotnícke divadlo event fotografia Senec

Comments are closed.