Karin Sarkisjan dojala publikum v Senci

Karin Sarkisjan event fotografia

Karin Sarkisjan ukázala srdce na dlani

Niekedy je fotenie eventu poriadnym prekvapením. Nie prostredím, podmienkami pre fotografovanie, svetlom a podobne… ale tým, čo tam zažijete. Toto bol aj prípad pomerne komorného koncertu charizmatickej Karin Sarkisjan v Labyrinte MSKS Senec. To, akú kombináciu hudby a spevu predviedla publiku táto pôvodom rodáčka z Arménskeho Jerevanu bolo výnimočné. Nie je preto prekvapením, že hosťuje aj na koncertoch viacerých svetoznámych hudobných telies žánru World music. 

 

Spolupracovala taktiež na tvorbe scénickej hudby napríklad so Slovenským národným divadlom a vystupovala aj na veľkých klezmerových festivaloch v Ľvove (Ukrajina) a Petrohrade (Rusko). Vo februári vystúpila v Senci v rámci svojho miniturné troch koncertov (7.2. Senec, 8.2. Piešťany a 9.2. Žilina).
Karin Sarkisjan event fotografia

Aranžmány aj ich jedinečné podanie

Úžasný hlasový rozsah spojený s kombináciou minimálneho množstva hudobných nástrojov, v tomto prípade klavíra, určite nesklamal žiadneho návštevníka tohto koncertu. Ten dostal názov Piesne srdca a bol kolekciou zameranou hlavne na židovské piesne známe v strednej Európe, ale na koncerte odzneli aj mnohé ďalšie. Pôvodne mala vystúpiť aj s doprovodnými huslami v podaní Ľuba Šama, ten sa však pre chorobu seneckému publiku nemohol predstaviť.
 
Čím sú vystúpenia Karin Sarkisjan špecifické, sú aranžmány a jej vlastný a osobitý spôsob interpretácie pôvodne ľudových piesní. Chvíľami vás zahriali a chvíľami bola ich energia mrazivá a naskakovali z nej zimomriavky. A to hovorím v dobrom slova zmysle. 
Karin Sarkisjan event fotografia

Na veľký zážitok nepotrebujete veľký orchester

Som rád, že sa môžem účastniť takýchto eventov. Aj keď je to s fotoaparátom v ruke a nemôžem si ich vychutnať naplno ako ostatní diváci. Pri písaní tohto príspevku  si spomínam priebežne na koncerty, kde zážitok (a je nepodstatné, o aký hudobný žáner sa jedná) bol umocnený skvelou svetelnou šou, nadupane postaveným pódiom, tanečníkmi, choreografiami. Občas to boli komponenty eventu, vďaka ktorým publikum odpustilo aj nejaký ten falošný tón (veď aj speváci sú len ľudia) alebo viac či menej používaný playback.

 

Koncert Karin Sarkisjan v MSKS Senec bol príkladom, kedy na plnohodnotný zážitok nepotrebujete veľký stage ani 20 člennú sprievodnú kapelu aby ste si odniesli niečo, čo vo vás aspoň na nejaký čas zanechá pocit, že kultúra a umenie držia tento svet pokope. V Labyrinte v Senci k tomu stačil unikátny hlas a sprievodný klavír Karin Sarkisjan.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Zopár odkazov

Eventy v Senci: https://www.facebook.com/mskssenec

Facebook Karin Sarkisjan: https://www.facebook.com/karin.sarkisjan

Videá Karin Sarkisjan na YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=karin+sarkisyan

Fotografie z koncertu Karin Sarkisjan v Senci

fotografia iso kapela bta
Predchádzajúci Vysokého ISO na fotografii sa netreba báť
Nasledujúci Talk show s Jankom Koleníkom zaplnila kinosálu MsKS
Ján Koleník talkshow event foto Senec

Comments are closed.