Fotografovanie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva

Fotografie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva

Príležitosť, ktorá sa fotiť neodmieta

Keď prišla možnosť sprevádzať a fotografovať štvordňovú oficiálnu vládnu návštevu z Bahrajnu, nebolo o čom rozmýšľať. Predsalen, taká možnosť nie je každý týždeň (ani každý mesiac, ani každý rok). Takže som v marci týdeň pred plánovanou návštevou skontroloval či je čistý oblek, vhodná kravata, vyžehlená košeľa a rezervácia u barbera 🙂

Fotografie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva
Oficiálna fotografia pri predávaní symbolických darov

VIP terminál - takto chcem cestovať

Delegáciu sme privítali v priestoroch VIP terminálu viedenského letiska Schwechat, ktoré je ideálne pre takýto typ návštev. Keď raz budem bohatý a budem lietať private jetmi, tak toto je miesto, kde chcem na letisku riesiť príllety a odlety. Príjemne a kultúrne zariadené samostatné salóniky s občerstvením, samostatný checkin, kľud, pohoda, limuzína so šoférom na vyhradenom parkovisku… iba tie kľučky zo zlata som tam nevidel.

Fotografie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva
Prostredie VIP terminálu poskytuje náročným cestujúcim aj súkromie v oddelených salónikoch.

Fotografovanie oficiálnej časti eventu

Oficiálny program začínal v priestoroch podpredsedu vlády Slovenskej republiky, kde prebehla úvodná časť. Zástupcovia viacerých štátnych organizácií predstavili víziu rozvoja súvisiacu s územným plánovaním, digitalizáciou krajiny, stavebnou reformou a podporou nájomného bývania.

 

V tejto súvislosti sme sa presunuli do neďalekej Viedne, kde sme si prešli inšpiratívny projekt novej štvrte s bytmi. Na tomto mieste sa v spolupráci s mestom a súkromnými investormi ukázalo, aký môže byť výsledok dobrej spolupráce – nová štvrť mesta s dopravou, sociálnymi službami, modernými technológiami a víziou rozširovania.

 

Ďalší deň opäť pokračoval najskôr oficiálnymi a formálnymi časťami, pričom sme sa presunuli aj do priestorov parlamentu na stretnutie s predsedom Národnej rady Borisom Kollárom, ktorý nás následne spolu s kastelánom previedli priestormi Bratislavského hradu, ktoré sú bežnej verejnosti neprístupné.

 

Podvečer sme s delegáciou navštívili ešte priestory hradu Červený kameň v Častej, kde nás sprievodkyňa previedla nielen expozíciami v hlavnej budove ale aj podzemnými priestormi. Program ukončila spoločná večera a pre mňa začala fáza postprocesu fotiek z tohto dňa.

Fotografie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva
Model štvrte s nájomným bývaním vo Viedni.

Slušnosť a spoločenská etiketa je MUST

Fotenie takýchto formálnych udalostí, ako bola napríklad táto návšteva z Bahrajnského kráľovstva má svoje špecifiká. V prvom rade je to určite slušnosť, ktorú by fotograf mal prirodzene mať. Myslím tým vystupovanie, komunikáciu, oblečenie. Musíte poznať spoločenskú etiketu a hodí sa aj znalosť kultúrnych rozdielov a rešpektovať ich. Zároveň musím povedať, že všetci boli veľmi prívetiví, milí a komunikatívni.

Harmonogram (hlavne oficiálna časť) je síce pevne daný a nabitý ale niekedy sa proste čaká a doháňa čas inde. Určite si preto radšej na daný deň neplánujte iné záväzné aktivity. Že program má končiť o 18:00 ešte neznamená, že o 21:00 budete doma.

 

Harmonogram majte stále so sebou (v mobile alebo vytlačený) rovnako menný zoznam členov delegácie s ktorými budete potrebovať komunikovať. Niektoré časti budete mať možnosť nafotiť iba jeden krát a odohrajú sa veľmi rýchlo, preto treba byť v strehu a nablízko. 

Ak máte vážny problém napríklad pri rýchlej jazde autom, napríklad vás napína na zvracanie, dajte si antiemetiká. Kolóna s chránenými osobami ide miestami rýchlo a rozostupy medzi vozidlami sú malé… a nie vždy ostatní účastníci premávky reagujú ideálne.

Fotografie oficiálnej vládnej návštevy Barhajnského kráľovstva
Návšteva hradu Červený kameň vrátane podzemných priestorov.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Fotky z návštevy vládnej delegácie Bahrajnského kráľovstva

Event fotografia Gun Run 2022
Predchádzajúci Fotenie streleckej súťaže Gun Run 2022
Nasledujúci Dá sa atmosféra dostihov zachytiť na fotografii?
Dostihy Bratislava event fotografia

Comments are closed.