Arigato BTA. Arigato Aligator!

Koncert BTA Aligator Bratislava event foto

Bola to banda totálnych amatérov

Každý raz začínal. Aj naša planéta. Aj AC/DC. A kde sú dnes? Dinosauri už nie sú. AC/DC áno! Tiež boli amatérsky band. Ale poznám aj ďalších. Tiež začínajú. Už niekoľko rokov. Na amatérskej úrovni. A nehanbia sa za to. Práve naopak. Aj do názvu si to dali. Banda totálnych amatérov. Skrátene BTA.

Je to partia štyroch kamošov. Hrajú vlastné skladby. A bohovsky ich to baví! Toto sú oni:

  • Ivan – má gitaru a mikrofón
  • Leo – duní strunami na base
  • Miloš – gitarista sólista
  • Peter – má paličky a bubny

Ivana poznám dva roky. Nevedel som že hrá. Teda snaží sa. Aj spievať. Pred rokom som to netušil. Prekvapil nás na firemke. Bolo to v Modre. A bolo to super. Pohodičkový outdoorový koncert. Chýbali tam svetlá. Baby ale šaleli aj tak! Vtrhli aj na pódium. Teda iba pomyselné pódium. Ale nikomu to nevadilo. Tešil som sa na ďalší. A že ho nafotím. A napíšem blog. Iný ako všetky ostatné.

Koncert BTA Aligator Bratislava event foto

Aligator Crystal Rock Pub

Nechodím večer po Bratislave. V sobotu už vôbec. A po baroch duplom. Žena mi zakázala. Asi sa bojí. Že aj tak lepšiu nenájdem. Veď ani nehľadám! Tak nemrhám časom. Ale včera som išiel. Do rockového klubu. Aligator Crystal Rock Pub. Skrátene Lacosté. Na Špitálskej v podzemí. Nič nóbl. Ani sa ale netvári. Super na koncerty. Alternatíva. Metal. Rock. Punk. Na takúto muziku. Ideálne aj cenami.

Predtým som tam nebol. Teraz hrali BTA. Sľúbil som Ivanovi fotky. A žena nebola doma. Došli kamoši aj kolegovia. Celkovo ale málo ľudí. Na sobotu večer. Začala sezóna letných terás. Bolo to cítiť.

Koncert BTA Aligator Bratislava event foto

Muzikanti fidlikanti zahrajte mi takúto

Táto ľudovka mi napadla. Neviem prečo. Nehrajú na želanie. BTA nie sú coveristi. Hrajú vlastné skladby. Píše ich Ivan s Milošom. Bicie sú rytmické. Basa drží linky. Gitary dynamické. Ladí im to dobre. Nehrajú sa na nikoho. Sú sami sebou. Všimli si ich v Poľsku. Majú song v Polish Charte. Už niekoľko týždňov. Hlasujeme za nich aj my. Ivan nás podpláca. Krowkami!

 

Kapela hrala. Interagovala s ľuďmi. Publikum sa bavilo. Žiadne konzervy! Aj podprsenky lietali. Iba Leovi sa neušla. Chcel som mu hodiť. Slipy, podprsenku nenosím. Nebol nadšený. Tak nič nedostal. Jeho chyba. 

Koncert BTA Aligator Bratislava event foto

Ako sa fotilo

Ružovo. Všade ružovo. A ešte fialovo. Čisto statické reflektory. Bez pohybu či efektov. Bez dymu a pary. Nechcem všetko rovnaké. Tak sú čiernobiele a farebné. Oboje majú atmosféru.

 

Bubeník klasicky moc nenasvetlený. To je asi pravidlo. Mal iba zbytkové svetlo. Ružové. Stena za ním červená. Výsledok skoro takýto. V noci som retušoval
ISO na ňom 16000. Niekedy aj 25000. Na Ivanovi najlepšie svetlo. Basa a gitara brali zbytkové. Asi sa báli svetla. Ako upíri. 

 

Fotené Canon R6 Mark II. Objektív použitý len jeden. RF 24-70mm. Netrebalo meniť. Všetko bez blesku. Tak ako vždy. Na koncertoch neblýskam.


Ivan pochvala. Kvôli práci na zábery. Konečne niekto s emóciou. Prirodzenou a nenásilnou. Bola to radosť chytať. Fotil ešte jeden chalan. Marek Poracký. Kuknite aj jeho Instagram

Koncert BTA Aligator Bratislava event foto

Setlist BTA, Aligator Crystal Rock Pub

Nebudem ho prepisovať. Odfotil som vám to. Toto vedia hrať. Že vraj viac nie. Ivan povedal! Prekvapením bol cover. V Modre cover nehrali. Nikto ho nepoznal. Neviem prečo. Asi nejaká dychovka. Z Poľska. Nepoznám to.

Ďakujeme! Arigato!

Bola to sranda. Písať krátky blog. Písať krátke vety. Musím to zhrnúť. Pohodová sobota večer. Chalani v kapele tiež. Ďakujeme BTA. Arigato Aligator! Taká slovná hračka. Aby bolo jasné! Nech žijú influenceri!

Zopár odkazov

Fotografie z eventu

Aligator Crystal Rock Pub, Bratislava

Kohútiková Hamed Vavrová event gfotografia Senec
Predchádzajúci Inšpiratívny večer s tromi úžasnými ženami
Nasledujúci Keď sa v Komárne triasla zem
ZaMED zemetrasenie Komárno fotografia

Comments are closed.