Workshop Ako horieť a nevyhorieť

Event fotografia Marek Ruzsinszki Ako horiet a nevyhoriet

Koučing - trend súčasnosti?

Marek Ruzsinszki je lifestyle kouč, ktorý sa venuje osobnému rozvoju a medziľudským vzťahom. Dozaista, je aj na Slovensku veľké množstvo „motivátorov“, „koučov sebarozvoja“, „mentálnych koučov“ alebo akokoľvek samo seba nazvú. Byť dobrý koučom ale neznamená urobiť si iba nejaký kurz a nalepiť si na stenu certifikát.
Dobrý kouč pre mňa osobne znamená zažitý životný príbeh, nadhľad, schopnosť vcítiť sa do životnej situácie svojho „klienta“ a nasmerovať ho k riešeniu tak, aby bol jeho život spokojnejší a pokojnejší. Je vhodný ak človek zastal v živote na určitom mieste a akosi nevie nájsť spôsob, ako pokračovať. 
 
Koučing je z určitého pohľadu akoby partnerský spôsob vedenia, ktorý pomôže človeku dosiahnuť svoje ciele – či už v partnerskej oblasti (získanie sebavedomia, zvládanie stresu, zlepšenie osobných či rodinných vzťahov), pracovnej (zlepšenie výkonu, kariérny rast, zmena zamestnania, zvládanie náročných pracovných  úloh…) ale napríklad aj športovej.
Je to dlhodobejší proces, tak ako napríklad množstvo rôznych typov terapií, a je vždy o dvoch stranách – koučovi a klientovi. Ak však dlhodobo nevedie k výsledku, treba porozmýšľať kde je chyba. Niekedy je v koučovi, niekedy v klientovi. Takže ak niekto povie, že chodí každý týždeň na terapie/koučing/čokoľvek niekoľko rokov, a vidím, že stále iba prešľapuje na mieste, treba niečo zmeniť.
Event fotografia Marek Ruzsinszki Ako horiet a nevyhoriet
Vyhoreniej e citlivá a ččasto veľmi podceňovaná téma.

Ako horieť a nevyhorieť

Vysoké nároky na nás sa neustále zvyšujú, čo sa môže časom prejaviť akútnou či chronickou formou vyhorenia. Pociťujeme emocionálne vyčerpanie, únavu, stres, strácame nadšenie.

Syndróm vyhorenia je dôsledok pracovného preťaženia a neschopnosti regenerovať sily. Neviete sa sústrediť, necítite nadšenie, všetko vidíte čierne, nestíhate, veľa pracujete, úspech žiaden, trpíte nespavosťou… Prichádza neustála  únava, vyčerpanosť , nízke sebavedomie, ozývajú sa choroby … atď. Syndróm vyhorenia je stav, v ktorom jednoducho nechcete skončiť. 

Event fotografia Marek Ruzsinszki Ako horiet a nevyhoriet
Marek Ruzsinszki je kouč certifikovaný Slovenskou asociáciou koučov.

Event, ktorý má zmysel

Marekov workshop ako horieť a nevyhorieť bol zameraný práve na to, ako včas začať vnímať, že sa do takéhoto stavu človek blíži a ako mu predísť. Vyhorenie totiž nenastane zo dňa na deň ale postupne sa plíži, najprv nenápadne, neskôr už s badateľnými symptómami, ktoré ak odignorujeme alebo bagatelizujeme, prejavia sa jedného dňa naplno. A život už nikdy nebude ako predtým.

 

Marek Ruzsinszki porozprával, aj na základe svojich skúseností a práce s množstvom ľudí, o tom, čo vlastne syndróm vyhorenia je, aké je správne nastavenie pre prácu a súkromie, ako znížiť stres, čo robiť keď „hlava neustále šrotí“, viete ako ju vypnúť… ale aj ako pracovať a komunikovať s „vyhoreným“ človekom.

 

Účastníci eventu získali poznatky o prejavoch a symptómoch syndrómu, ako identifikovať  signály ale hlavne súčasťou boli aj návody na prevenciu ako i zotavenie sa z vyhorenia a praktické techniky ktoré môžete denne používať.

Na záver odporúčanie (nie reklama) – ak by ste mali záujem dozvedieť sa viac, alebo ste sa našli v niektorej z popisovaných situácií, kontaktujte Mareka alebo si pozrite jeho webku lifekoucing.eu.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Fotky z eventu Ako horieť a nevyhorieť

Beh pre beh Bernolákovo 2023 - fotografie z eventu
Predchádzajúci Beh pre Beh Bernolákovo 2023 - fotky z eventu
Nasledujúci Fotenie streleckej súťaže Gun Run 2022
Event fotografia Gun Run 2022

Comments are closed.