Srnka band – môj ďalší od-dychový večer

Srnka band event fotografie Bratislava

Dva dni, dve rôzne dychové kapely

Posledný týždeň som postíhal celkovo štyri eventy. Každý z nich bol úplne iný. V pondelok som vybehol do Kafé Scherz na jam Letnej jazzovej dielne, vo štvorok som šiel v Senci podvečer nafotiť na námestie pred Mestské kultúrne stredisko nafotiť našu dychovku Senčanka. Sľúbil som to Zuzke z fotoklubu Tibora Huszára, keďže sa tam zároveň malo gratulovať k životnému jubileu. Okrem vystúpenia som stretol aj DJ McaCa a tak sme aj posedeli na lavočke, porozprávali, občerstvili, očumovali „objekty fotografického záujmu“ a tak…

 

V piatok som šiel do Nitry, kde som sa po prvý krát zúčastnil fotosúťaže. Musím sebakriticky priznať, že moje fotky s veľkým náskokom v hlasovaní laického publika porazili mačiatka, tigrík, domčeky, kvetinky, kombajn, pavúčik a tuším aj červotoč (makro chlpatého pavúka bolo parádne). Takže som odišiel naprázdno, ale aspoň som videl čo to celé obnáša. Kopec fotiek bolo naozaj vynikajúcich.

 

No a z Nitry som sa presunul do Bratislavy, kde som bol dohodnutý s Peťom Černičkom, že ideme fotiť  koncertík kapelky Srnka band.

Srnka band event fotografie Bratislava

Ako to Srnka bandu hralo?

Skrátene povedané – DOBRE. Nad výkonom celého „ansábla“ držal ruku Peťo Černička. Ten okrem spevu a klavíra vytiahol aj trombón. K Petrovho spevu si niekoľko pesničiek strihla Vladka Babelová.

 

Repertoár tvorila celkom pestrá zmeska upravených aranžmánov svetových hitov, československých šlágrov a aj niečo ľudovejšie. Taká klasika Michala Tučného Báječná ženská v brass verzii bola dobrá aj na počúvanie aj tancovačku.

 

Srnka band odohral event v tejto zostave:
Bicie – Laura Kapustová
Basgitara – Andrej Černička
Klavír / Trombón – Peter Černička
Trombon – Alexander Černička
Trúbka – Eliška Černičková
Trúbka – Samuel Klučarik
Alt saxofón – Ingrid Čechovská

 

Technicky sú decká na dobrej ceste. Úroveň hrania zodpovedá ich veku, skúsenostiam a vedeniu rodičov, pedagógov či kapelníkov. Niektorí hrajú dlhšie, niektorí aj v ďalších orchestroch. 

 

Aby som bol ale presný, výnimku tvoril basák Andrej Černička. Nie kvalitou hry, ale tým, že spolu s Petrom už nepatria do vekovej kategórie „decká“.

 

Počas koncertu sa zastavila Andrea Tkáčová a po dohode s kapelou zahrali spoločne tuším tri skladby. Andy ich nielen odspievala ale zároveň odohrala na husliach. 

Čím viac koncertov, tým viac Adidas

Zas a opäť… malé koncertíky mám v obľube čoraz viac. Nikto sa tam netvári ako hviezda, má to svoju úroveň. Návštevníci sa správajú kultúrne, vždy je tam fakt pohoda a dobrá nálada, rodina príde podporiť, kamoši…

 

Pre začínajúce kapely, resp… kapely, ktorých členovia nemajú toľko spoločne odkoncertované, alebo nehrajú dlho, je každý odohratý event pre ich vlastné dobro. Učia sa zvládať prácu na mieste, zladiť sa, pracovať spolu. A že občas tam nejaká chyba je? No a? Ktorý známy spevák, speváčka alebo kapela ich nerobili? Dôležité je ako sa k tomu postavíte.

 

A že v malých nekoncertných podnikoch nie sú dobré svetlá… vždy sa to dá nejako zvládnuť, dohnať. Prinajhoršom rozložím pár svojich. Aspoň ako záložný plán. A keby aj fotky nevyšli na 100%, tak sa nikto z toho nebude hádzať o zem.

Radšej s vlastnými svetlami

Tentokrát som po dohode s Peťom doniesol pre istotu aj RGB svetlá, ktoré používam na atmosferické dofarbenie scén, nie ako primárne svetlá. Predpokladal som totiž, že to tu bude obdobné ako v iných podnikoch, ktoré sa nachádzajú v suteréne. Denné svetlo preniká iba cez niekoľko malých okien a svetlá su prakticky iba nad stolmi.

 

Výhodou mojich Fomei LED BAR RGB 25 a LED mini 12 RGB je, že majú vlastný akumulátor a veľa možností nastavenia farieb, intenzity + efektové programy. Vzhľadom k prostrediu sme už nemali kde dať ďalšie statívy a tak sme ich rozostavili iba provizórne. Na dofarbenie atmosféry to ale stačilo. Zároveň tým, že boli dosť blízko som pri niektorých fotkách sťahoval saturácie v postprocese dole. Na mieste som nemal pocit, že sú až tak silné.

 

Event som fotil v setupe dvoch R6 Mark II. Na jednom objektív RF 24-70mm f2.8 L IS USM a na druhom RF 70–200 mm f/2,8 L IS USM s hodnotami f2.8 a ISO 4-8000. Farebnú teplotu som nechal tentokrát na AWB.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Pomôcť mi môžete aj pridaním hodnotenia mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Zopár odkazov pre vás

Srnka band

Reštaurácia a bar La Gunda, Bratislava

Letná škola jazzu event fotografia Bratislava
Predchádzajúci Príjemný večerný jam letnej jazzovej dielne
Nasledujúci Kúzlo svetla - Moonlight & Ister string quartet
Moonlight koncert event fotografie Bratislava

Comments are closed.