Profesor James Pomeroy prednášal na Slovensku

Jason Pomeroy

Svetový odborník na Slovensku

Jason Pomeroy, vizionár, architekt, profesor, autor a televízny moderátor navštívil Slovensko. Na pôde Úradu podpredsedu vlády predstavil víziu v oblasti udržateľného dizajnu a Smart Cities v súvislosti s procesmi územného plánovania a rozvoja miest.

 

Jason Pomeroy je považovaný za jedného zo svetových myšlienkových lídrov. Založil spoločnosti Pomeroy Studio, Jason Pomeroy Architects a Pomeroy Academy so sídlom v Singapure, ktoré sú zamerané na udržateľný urbanizmus, architektúru, dizajn, vedu a výskum.

 

Kariérne pôsobí v Európe, Ázii a na Blízkom východe, k jeho významným projektom patria kritikmi uznávané zelené mestá, budovy a krajiny, vrátane prvého domu s nulovými uhlíkovými emisiami v Ázii a indonézskej „Silicon Valley“.

Jason Pomeroy
Jason Pomeroy - topka v odbore aj prezentácii.

Bakalársky a magisterský titul získal na Canterbury School of Architecture a University of Cambridge, titul PhD. na University of Westminster. Je profesorom na University of Nottingham, James Cook University a Cambridge University.

Je autorom publikácií Cities of Opportunities: Connecting Culture and Innovation (2020), Pod Off-Grid: Explorations into Low Energy Waterborne Communities (2016), The Skycourt and Skygarden: Greening the Urban Habitat (2014) a Idea House: Future Tropical Living Today (2011).

Prostredníctvom vlastných, kritikmi ocenených televíznych seriálov, akými sú: Smart Cities 2.0, City Time Traveller, Futuropolis a City Redesign, neustále zvyšuje verejné
povedomie o budovaní trvalo udržateľného prostredia. Ako hlavný rečník vystupuje na globálnych konferenciách a podujatiach na témy urbanizmus a trvalá udržateľnosť, vystupoval na TED, The World Knowledge Forum a World Architecture Festival.

Ako sa fotil workshop s Jasonom Pomeroyom

Primárne bolo potrebné nafotiť workshop v priestoroch Úradu podpredsedu vlády. Premietacie plátno bolo umiestnené na presklenej časti veľkej zasadacej miestnosti. Tá bola zatienená textilnými žalúziami, ktoré prepúšťali protisvetlo. Keďže počasie bolo premenlivé, chvíľami presvit slnka bol enormný. Zároveň to bol jediný smer, kde do miestnosti prichádzalo prirodzené svetlo.
Opäť to bol jeden z eventov, kde som na fotenie nepoužíval ani systémový blesk, aby som nenarúšal atmosféru workshopu.

Všeobecne musím povedať, že eventy s Jasonom Pomeroyom fotím veľmi rád. Je to veľmi charizmatický a energický človek s obrovským množstvom znalostí a skúseností, ktorého prednes vás vtiahne do prednášanej problematiky. Žiadne omáčky, bullshity,… ale vecné argumenty podané skvelým prednesom, živou gestikuláciou… pre mňa je to vždy skvele strávený čas. A teším sa na každý ďalší event s Jasonom na Slovensku.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Fotografie z eventu

Nasledujúci Workshop Tajomstvo úspešnej komunikácie
Tajomstvo úspešnej komunikácie Marek Trubač Marek Ruzsinszki

Comments are closed.