Facetaker – Tales Untold natáčanie a fotenie videoklipu

Facetaker Tales Untold Fotografia Videoklip

Kto je Rony Rage - Facetaker

Rony sa pohybuje vo svete hudby asi 30 rokov. Po krátkej prestávke a rozpade jeho pôvodnej kapely Sharzall sa znovu pustil do tvorby a vydal niekoľko industrial metalových trackov pod pseudonymom Facetaker. Keďže Rony pozná to čo robím, oslovil ma jedného dňa že chce natočiť videoklip k jeho tracku Tales Untold.

 

Kým dovtedy jeho klipy boli točené skôr formou záberov v štúdiu, tentokrát mal vymyslený klip, ktorý zahŕňal malý sociálny experiment. Ako vidíte z fotiek, k jeho imidžu patrí výrazné líčenie. Preto bol zvedavý, ako budú bežní ľudia a návštevníci reagovať na „týpka“ ktorý ide oproti nim po preplnenej pešej zóne v starom centre Bratislavy. Nešlo teda iba o zachytenie prejavu speváka ale aj okolitej atmosféry, reakcií a správania okolia na takúto neočakávanú „postavičku“. A k tomu samozrejme niekoľko BTS/ilustračných fotografií.

Facetaker
Rony a možno jeho budúce pokračovanie Ema .

Lokality a príprava

Spočiatku sme mali obaja trochu obavy, či celé natáčanie sa nestretne s nejakými problémami… predsalen, ľudia sú dnes často precitlivení na hocičo. Zároveň sme nevedeli úplne predpovedať aké množstvo ľudí sa bude na najhlavnejšej turistickej ulici v Bratislave ráno pohybovať a čo nás bude v natáčaní obmedzovať… a či na nás nezavolajú „mestskáčov“ 🙂

Týždeň pred točením sme doriešili miesta, smery pohybu, zábery, technické detaily a dúfali, že vyjde počasie. Skvelé bolo, že Rony mal jasnú predstavu o tom ako to má vyzerať, čo nám ušetrilo kopec „poradového času“ prípadne alternovania na mieste.

Ideme na to

Ako veľmi vhodné sa ukázalo, že Rony zobral a nalíčil aj svoju malú dcérku, ktorá kráčala pred nami/pri nás/okolo, za pred… proste hravé dieťa :), rozdávala odznačiky… prakticky všetky závery som natáčal kráčaním dozadu, stabilizácia cez DJI Ronin. Ďalšia „rodinná“ asistentka robila navigátora za mojim chrbtom aby nedošlo ku kolízii s chodcami, keďže som nemal možnosť vidieť kam poriadne kráčam (cúvam). Vďaka tomu sme sa vyhli nárazom, pádom a následným poškodeniam techniky.

Facetaker Tales Untold Fotografia Videoklip
Natáčanie a fotografovanie na Hviezdoslavovom námestí.

Prvú časť záberov sme natočili postupne na Ventúrskej a naše pôvodné obavy sa rozplynuli už po pár desiatkach metrov. Turisti pozerali, zabávali sa, fotili a natáčali na mobily. Keď sme niekde stáli pred podnikmi a opakovali zábery, natáčal si nás aj miestny personál 🙂
Druhou lokalitou bolo pódium na Hviezdoslavovom námestí, kde sme okrem natáčania robili aj ilustračné fotografie, z ktorých časť je dole v galérii. Finálna úprava išla do rôznych tónov, nakoniec sme ich použili aj na sociálnych sieťach v rôznych modifikáciách.

Finálne sme natáčanie dokončili pred budovou Slovenského národného múzea. Celá akcia trvala s prestávkami asi 4 hodiny, a keďže bol už november, pri konci bola citeľná zima.

Facetaker Tales Untold Fotografia Videoklip
Ladies and gentlemans, Ema Rage is in da Haus!

Finálny videoklip Tales Untold

Postproces videa napokon presne podľa svojich predstáv dorazil Rony. Výsledok si môžete pozrieť nižšie. Video má v čase písania blogu cez 71000 videní a je jednoznačne najsledovanejším videom na Youtube kanále Facetaker.

Páči sa vám moja tvorba?

Ak sa vám páči to čo vidíte – moje blogy či fotografie pomôžte mi ich šíriť do digitálneho sveta. Mne každé fotenie a písanie zaberie niekoľko hodín. Vaša podpora vám zaberie iba niekoľko sekúnd!

 

Stačí ak ma podporíte sledovaním mojich sociálnych sietí:
Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia

Instagram: https://www.instagram.com/strobesk/

 

Prípadne ak uznáte za vhodné, pridajte mi hodnotenie mojej práce tu:

Google: https://g.page/r/CXyzHNpjciUhEB0/review

Facebook: https://www.facebook.com/strobefotografia/reviews

 

A samozrejme, ak budete potrebovať fotografie z eventu, ozvite sa a dohodneme si detaily.

Fotky z eventu

Tajomstvo úspešnej komunikácie Marek Trubač Marek Ruzsinszki
Predchádzajúci Workshop Tajomstvo úspešnej komunikácie
Nasledujúci Beh pre Beh Bernolákovo 2023 - fotky z eventu
Beh pre beh Bernolákovo 2023 - fotografie z eventu

Comments are closed.